Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výrazový jinak řečeno Moderní tanec

16. 1. 2011

 

Co je to moderní tanec

 

Co si představíte, když se řekne moderní tanec? Asi většina z vás si představí aerobic nebo hip-hop. Já jsem si to tak také představovala, než jsem moderní tanec začala také tančit. Dříve se tančil hodně balet, ale jedna tanečnice Isadora Duncanová říkala, že se při baletu dělají velmi nepřirozené pohyby a že ty pohyby níčí tělo. U baletních tanečnic také záleží na vzhledu. Pro balet se vybírají tanečnice podlestavby těla, tak aby na jevišti působilo, že jsou všechny stejné.V moderním tanci se klade důraz na individualitu, nevadí tam, že každý je jiný. A tak Isadora Duncanová začala tančit přirozeně, tak jak ji k tomu vedla její duše.

duncan_isadora2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Isadora Duncanová)

Snažila se mít správné těžiště. Což znamená: zatáhnutý břich, ztažená zadnicea otevřená hrud´. Moderní tanec nemá učely k tomu, aby se dávala noha za hlavu, když to bolí. Tak si můžeme natáhnout sval. Na to tělo příde později a bez bolesti. Ani moderní tanec nemá v úmyslu pěstovat silné svaly, ty přijdou samy.Moderní tanec má člověka uvolnit. Zatančit oheń, vodu, vítr a lidi. Má ho naučit správně držet tělo a správně se pohybovat. Moderní tanec má ostatní lidi osvítit a probudit v nich radost a nebo také smutek. Ukázat jací jsme. Myslím, že moderní tanec se inspiruje vším co je kolem nás. My píšeme pohádku, ale moderní tanec tu pohádku tančí.

Moderní tanec je prostě krásná věc!

 

PS: Pro lepší představu vám tady zanechávám odkaz na video z Projektu Špalíček. Přeji hezkou podívanou!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Já nemůžu.

(Róza, 14. 10. 2013 19:42)

Pravda. Já bohužel nemám příležitost tančit. Ale ráda bych. Alspoň jsem byla na tanečním táboře.

-

(Helča, 2. 5. 2013 17:33)

Myslím, že máš pravdu. když mi byly čtyři roky, taky jsem chodila na balet a pokaždé, když jsem se vrátila domů, bolela mě záda a nohy. Potom jsem s tím přestala.

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 224892
Měsíc: 4459
Den: 131